سفارش از کتابخانه بریتانیا .
در صورتی که از طریق امانت بین کتابخانه ها امکان دسترسی به مدرک موجود نباشد ، و اطمینان از اینکه مدرک مورد نظر در داخل هیچ یک از مراکز و کتابخانه های کشور موجود نمی باشد ، می توان از طرح BL (سفارش از کتابخانه بریتانیا ) استفاده نمود . مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مجری این طرح می باشد . و عضوی از کتابخانه بریتانیا می باشد .
مراحل سفارش مدرک
جهت استفاده از این طرح و سفارش مدرک فرد متقاضی می تواند به مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه ، بخش سفارشات مراجعه نماید و فرم سفارش مدرک را از مجری طرح تحویل گرفته و پس از تکمیل فرم که شامل اطلاعات کامل کتابشناختی مدرک می باشد آن را به مجری طرح تحویل دهد تا ادامه مراحل توسط ایشان صورت گیرد .
مجری پس از دریافت فرم سفارش ، درخواست را از طریق پست الکترونیکی به کتابخانه بریتانیا ارسال می نماید . کتابخانه پس از دریافت تا 48 ساعت بعد به وسیله پست الکترونیکی پاسخ می دهد که مدرک در کتابخانه موجود می باشد یا خیر . در صورت موجود بودن مدرک در کتابخانه توسط پست تصویر مدرک ارسال می گردد که معمولاً یک هفته از زمان ارسال طول می کشد تا مدرک به دست مجری طرح برسد .
تعرفه های سفارش مدرک
هزینه سفارش هر مقاله برابر با پوند انگلستان محاسبه می گردد . که برای سفارش هر مقاله مبلغ 5/8 پوند انگلستان در نظر گرفته شده است . که پس از دریافت مقاله به قیمت روز محاسبه می گردد و از متقاضی دریافت می گردد . تعرفه های  تهیه تصویر کتاب و گزارش ها و پایان نامه ها و...  متفاوت می باشد که معمولاً به دلیل هزینه بالا و حق کپی رایت مقرون به صرفه نیست .
استفاده کنندگان طرح
کلیه دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترا و اساتید و اعضاء هیأت علمی می توانند از این طرح استفاده کنند .
کلیه مراکز و دانشگاه های خارج از دانشگاه فردوسی مشهد نیز می توانند از این طرح استفاده نمایند با این تفاوت که تعرفه هایی که جهت درخواستها درنظر گرفته شده است برای این مراکز تغییر می یابد .
جهت دریافت فرم سفارش روی لینک زیر کلیک کنید.

1223 :تعداد دفعات بازیدخدمات


منابع اطلاعاتي

Home Page | About us | Contact us | Site Map 
©2009 Ferdowsi University Of Mashhad.